top of page
Wiedza

Jak zrobić imponujące zdjęcie w nowo poznanym terenie? Jak dobrać obiektywy? Które miejsce wybrać? Jak zaplanować kadr? Jak obrabiać zdjęcia?  Jak się przygotować?
To pytania, które każdy fotograf zadaje sobie nie tylko na początku swojej przygody. 

 

Przygoda

Arktyka zmienia, sprawia, że doceniasz wielkość i siłę przyrody. Po wizycie na Spitsbergenie Twoje życie będzie inne. Wspólnie będziemy chronić się przed niedźwiedziami, pływać po arktycznych wodach na pontonie czy eksplorować opuszczone radzieckie miasto. Uwieńczeniem wyjazdu będzie treking po olbrzymim lodowcu. 

Spitsbergen to wyspa położona  zaledwie tysiąc kilometrów od bieguna północnego. Setki milionów ton lodu, trzy i pół razy więcej niedźwiedzi polarnych niż ludzi wokoło. Góry które wyłaniają się z lodu czy wody. Pogoda, która potrafi się zmieniać błyskawicznie. Piękno jakie nas tam będzie otaczać to coś o czym będziesz pamiętał do końca życia. 

Zachwyt
PIĘKNO NIESPOTYKANE

Warsztaty Fotograficzne

Spitsbergen to miejsce idealne dla ludzi z pasją do fotografii. Na warsztatach dowiemy się wielu rzeczy z dziedziny zapisu obrazu. Od podstaw po praktyczne aspekty pracy w plenerze. Znajdziemy się w sercu Arktyki, gdzie lodowce łączą się z górami i morzem. Będziemy spać w polarnych warunkach i żywić się tym co na co dzień jedzą polscy polarnicy z najdalej na północ wysuniętej letniej polskiej stacji polarnej. To będzie dziesięć najpiękniejszych dni w Twoim życiu, gdzie przeżyjesz niezapomniane przygody i zobaczysz prawdziwe arktyczne życie z bliska. Codziennością stanie się chodzenie po tundrze obserwowanie arktycznych zwierząt czy wdychanie najczystszego powietrza na ziemi. Ogrom piękna sprawi, że bez aparatu nie wyjdziesz w teren, a sierpniowe dni będą już coraz to różnorodniejsze.

Codziennie będziemy wędrować po dzikiej okolicy, opanowywać tajniki fotografii, cieszyć się z możliwości jakie daje nam otoczenie i obecność doświadczonego fotografa. Każdego dnia będziemy analizować wyniki naszej pracy. Grupa w jakiej będziemy przebywać to zaledwie 8 osób (w tym 2 opiekunów), więc oznacza to indywidualne podejście do każdego z Was. To podróż nie tylko do Arktyki lecz do wnętrza własnego "ja". 

O Warsztatach

Z kim i gdzie 

Sam Roland Amundsen wyruszył stąd na podbój bieguna północnego. Wyspa oddalona od wierzchołka ziemi tylko o 1000 km. Otoczony morzem Arktycznym ląd jest pokryty w 60% lodowcami, z których wyrastają strome góry. Surowy, polarny klimat jest niezwykle magiczny i wciągający. Każdy, kto pozna arktyczne życie zapragnie tu wrócić. Gorączka Polarna to znana choroba na którą zapada większość turystów, objawia się koniecznością powrotu w te nieznane i niezbadane tereny.

Artur Jurkowski
Instruktor fotografii
Tomasz Kurczaba
Przewodnik

Jestem inżynierem, który poszukuje piękna. Fotografią zajmuję się nieprzerwanie od kilkunastu lat. Spotkania z przyrodą ukształtowały mój punkt widzenia na świat i wyczuliły na nieustanne poszukiwanie wyjątkowych obrazów malowanych przez światło.

Aby rozwijać swoją pasję, nie stronię od ciągłej edukacji oraz zdobywania wiedzy z innych dziedzin. Zyskane doświadczenie wykorzystuję do realizacji no­wych tematów. Ulubionym motywem mojej twórczo­ści jest krajobraz. Staram się, aby w kadrach uchwycić przestrzeń, której odczucie jest dla mnie największą rozkoszą.

Od wielu lat organizuję wyprawy rowerowe, a także wyjazdy z plecakiem. Udało mi się dzięki temu odwiedzić kilkadziesiąt państw, a w nich zobaczyć wiele niezwykłych miejsc i poznać inspirujące osoby. Każdy z tych wyjazdów uświadamia mi, że przyroda Śląska oraz Polski jest mi niezwykle bliska i równie wartościowa jak ta, którą oglądam tysiące kilometrów od domu. Musimy pamiętać, aby dbać o nasze wspólne naturalne dobro.

Z zawodu polarnik i fotograf, z zamiłowania podróżnik i pilot. Urodziny obchodzi zawsze na Spitsbergenie, lubi ekstremalne przygody, nie boi się przygód i niespodzianek. Zwiedził już sporą część świata, od Ameryki Południowej po prawie najdalej wysunięte krańce północnej Arktyki. Ostatnio spędził noc pod namiotem na wysokości 5 tys. m n.p.m. W Boliwii trzykrotnie wprowadził grupę ludzi na lodowiec Charquini (5308 mnpm). Spał pośrodku Izraelskiej pustyni bez namiotu i ciepłego jedzenia. Uratował dwie osoby wyciągając je  z Oceanu Atlantyckiego.  Zawsze z uśmiechem podąża przez życie. Cieszy się z małych zeczy, ale jeszcze bardziej cieszy się z dużych rzeczy. Jego marzeniem jest zdobyć oba bieguny oraz wspiąć się na ośmiotysięcznik. Zebrał spore doświadczenie wspinając się na Huayna Potosi w Boliwijskich Andach. Swoją przygodę z Arktyką zaczał cztery lata temu będą tam każdego lata. Zdjęcia ze swoich podróży umieszcza na instagramie: @TomaszKurczaba

Kontakt
bottom of page